Garanti BBVA’dan Bonus Platinum Biyometrik Kart ile parmak izi uygulaması

Bankadan yapılan açıklamaya göre, Garanti BBVA, Bonus Platinum Biyometrik Kart ile Türkiye’de öncü bir teknolojiye imza atıyor. Bonus Platinum Biyometrik Kart ile kullanıcılar ödemelerini parmak izi okutarak, şifresiz ve güvenle gerçekleştirebilecek.

Yakında kullanıcılarının hizmetine açılacak olan Bonus Platinum Biyometrik Kart’a Garanti BBVA İnternet ve Mobil Bankacılık kanallarından, BonusFlaş uygulamasından, banka şubeleri ve çağrı merkezi üzerinden başvurulabilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı ve Garanti BBVA Ödeme Sistemleri (GÖSAŞ) Yönetim Kurulu Üyesi Murat Çağrı Süzer ödeme sistemleri alanında sundukları yenilikçi ürün ve hizmetlerle müşterilerinin hayatını kolaylaştırmayı her zaman en büyük öncelikleri olarak gördüklerini belirtti.

Süzer, “Garanti BBVA öncülüğünde müşterilerimize, Türkiye’nin ilk çipli ve çok markalı kredi kartından ilk şeffaf kartına, ilk temassız kredi kartından ilk çevreci karta kadar birçok yeniliği yaşattığımız Bonus ile yeni bir döneme daha giriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bonus Platinum Biyometrik Kart ile müşterilerine ödemelerini parmak izi okutarak, şifresiz ve güvenle gerçekleştirebileceklerini kaydeden Süzer, “Müşterilerimizi aynı zamanda PIN girme ya da hatırlama, temassız limit belirleme zahmetinden de kurtararak, işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlayacağız. Bugüne kadar olduğu gibi, teknolojimizden aldığımız güçle müşterilerimizi hayatlarına değer katacak yenilikçi ürün ve hizmetlerle buluşturmaya devam edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Avşar Gürdal ise, Mastercard olarak, ödemelerin güvenliğini sağlamak ve kart sahipleri için ödeme süreçlerini akıcı hale getirmek en büyük öncelikleri olduğunu ifade etti.

Ödemenin formunu teknolojinin gelişmesiyle evrildiğine dikkati çeken Gürdal, şu ifadeleri kullandı:

“Güvenli, kullanıcı dostu ödeme çözümleri sağlama konusunda inovasyon arayışımızda, biyometrik ödeme doğrulamasını güvenlik altyapımızın temel taşlarından biri olarak benimsedik. Biyometrik bilgiler global standartlarda da en güvenli doğrulama yöntemi olarak geçiyor. Biyometrik çözümlere yatırım yaparak, sadece dijital çağın gelişen güvenlik zorluklarına değil, aynı zamanda ödeme deneyimini iyileştirerek, herkes için daha güvenli, daha hızlı ve daha kullanışlı hale getiriyoruz.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir