Fatih Tekke: Yerleşik savunmada problemlerimiz devam ediyor!

Alanyaspor Teknik Direktörü Fatih Tekke, ilk yarıda istedikleri gibi oynayarak avantajlı bir skor elde ettiklerini ancak ikinci yarıda beklenmedik bir düşüş yaşadıklarını belirtti.

Tekke, “İkinci yarı tamamen oynamaktan vazgeçen, ikinci toplardan kazandığı topla oynamaya çalışan bir Alanyaspor vardı. Kırılma anı bana göre savunma yaparken Adana Demirspor’a çok absürt bir penaltı verişimiz ve sonrasında ikinci golü hafta boyunca savunmasına çalıştığımız, bir pozisyonda hata yaparak, cezalandırılışımız. Son dakikadaki yediğimiz gole nasip diyebiliriz ancak neticesinde kaybedilmiş iki puan gibi gözüküyor” diye konuştu.

Sisto’yu sarı kart görmesi nedeniyle oyundan almak zorunda kaldığını ve takımın oynamaktan vazgeçtiğini belirten Fatih Tekke, bu durumun kendisini üzdüğünü dile getirdi. Kendilerinin oynamaya çalışan bir takım olduklarını ve ne olursa olsun oynamaya devam etmeleri gerektiğini vurgulayan Tekke, ancak bu maçta bunu başaramadıklarını söyledi.

Tekke konuşmasına şu sözlerle devam etti:

“İkinci yarı Adana Demirspor bence çok fazla şans yakaladı. Nedeni özellikle Sisto’yu değişmek zorunda kalışım. Sisto’yu değişme sebebim sarı kartının oluşuydu. Oynamaktan vazgeçişimiz sonrasında savunma ve savunmada ne yapabiliriz ki? Benim hiç istemediğim şey bu. Biz, oynamaya çalışan bir takımız, oynamalıyız. Ne olursa olsun, skor ne olursa olsun oynamaya çalışmalıyız. Bugün ikinci yarı için aynı şeyleri söyleyemem. Bugün ondan vazgeçtik.”

Takımının yerleşik savunma konusundaki problemlerinin hala devam ettiğini ve bu konuda ne kadar çalışsalar da sorunların çözülmediğini ifade eden Tekke, “Geldiğimizden bu yana söylediğim gibi yerleşik savunma da problemlerimiz hala devam ediyor. Bunlar için ne kadar çalışsak da hala bu problemler devam ediyor. Bugün de bu konuda cezalandırıldık. Nasip değilmiş. Önümüzde yine oynamaya çalışan iyi oyunculardan kurulu Fatih Karagümrük maçı var. Umarım inşallah burada kaybettiğimiz iki puanı da telafi ederiz” diyerek sözlerini noktaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir