Değeri Tam 17.5 Milyar TL Olan Binlerce Bitcoin’i Yanlışlıkla Çöpe Attı!

38 yaşındaki James Howells, 10 yıl önce yanlışlıkla attığı ve şu an değeri 500 milyon euroya ulaşan 8 bin Bitcoin’i geri almak için mücadele ediyor. Howells, Bitcoin’leri içeren harici diski İrlanda’daki bir çöp sahasına atmış ve o zamandan beri onları geri almak için çabalıyor.

Howells, 2009’da Bitcoin biriktirmeye başladığını ve o zamanlar kripto paraların bu kadar değerli olmadığını söylüyor. 2013 yılında ofisini temizlerken diski yanlışlıkla çöpe atmış ve diskin çöp kamyonuyla çöp sahasına götürüldüğünü öğrenmiş.

ÇÖP SAHASINI KAZMAK İÇİN İZİN ALMAYA ÇALIŞIYOR

O zamandan beri Howells, diski bulmak için çöp sahasını kazmak için yetkililerden izin almaya çalışıyor. Fakat yetkililer, aramanın çevreye zarar verebileceğini ve diskin gerçekten orada olduğuna dair bir garanti olmadığını savunuyor.

Howells pes etmedi ve arama uzmanları, avukatlar, veri kurtarma mühendisleri ve fon yöneticilerinden oluşan bir ekip kurdu. Ekip, diski bulmak için her türlü çabayı gösterecek ve başarıya ulaşırlarsa Howells ile kazancı paylaşacak.

Howells’in hikayesi, kripto paraların değerinin ne kadar hızlı artabileceğini ve kaybolan kripto paraların geri kazanılmasının ne kadar zor olduğunu gösteriyor. Bu olay, kripto paraların güvenli bir şekilde saklanmasının önemini de vurguluyor.

ÇÖP SAHASINA KAZININ SON DERECE ZARARLI ETKİLERİ OLUR

Daily Mail’e konuşan Howells, “Bu futbol topunuzun komşunun bahçesine fırlaması gibi bir şey. En nihayetinde bu yine de sizin futbol topunuz” dedi.

Yetkililer, “Bu veri taşıyıcısının gerçekten çöplüğünüzde olduğuna dair bir garanti yok. Ve Howells’in planladığı gibi bir çöp sahasında yapılacak kazıların çevre üzerinde son derece zararlı etkileri olacaktır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir