2024 model Renault Toros sudan ucuz fiyatıyla satışa çıktı

Elektrikli otomobiller tarafında adeta atağa geçen Renault, ikonik modellerini güncellemeye devam ediyor. Bu modellerden sonuncusu 2024 model Renault Toros oldu.

2024 model Renault Toros beklentilerin ötesinde bir tasarımla satışa çıktı.

Gelecekten çizgiler taşıyan otomobil kullanıcı dostu fiyatıyla Renault markasının Çinli rakipleriyle rekabetinde önemli bir koz olacak. Peki 2024 model Renault Toros’un özellikleri neler?

Bilindiği üzere söz konusu elektrikli otomobiller olduğunda en önemli şey menzil. 2024 model Renault Toros modelinin ortalama menzili 320 km.

Elbette bu menzil uzun yolda 250 km civarına kadar inecektir. Şehir içi kullanımda ise 350 km’yi geçecektir.

Bu menzil Türkiye gibi büyük ülkelerde çok makul değil. Fakat şehir içi kullanım için uygun fiyatlı bir otomobil arayanların işini görebilir.

Gelelim Renault’un bu otomobil için belirlediği maksimum hıza. Yeni Toros modeli saatte 120 km hıza ulaşabiliyor. Bu da makul fiyatlı bir otomobil için yeterli.

Şimdi gelelim en önemli kısma. Yani bu otomobil için belirlenen etiket fiyatına.

İlk etapta yalnızca Fransa’da satışa sunulması planlanan otomobilin fiyatı yalnızca 19.000 euro olacak. Peki ama Türkiye fiyatı kaç TL olacak? Onu da hemen söyleyelim.

2024 model Renault Toros fiyatı ÖTV ve KDV dahil edildiğinde 900.000 TL gibi bir fiyata denk düşecektir. Bu da günümüz şartlarında makul bir etiket diyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir