Fatih Altaylı: Hiç sevinmeyin, buradayım, ölmedim

Fatih Altaylı’nın Habertürk’ten ayrılması, basın camiasında şaşkınlıkla karşılandı. Kimileri Altaylı’nın programlarına başka bir platformda devam etmesi gerektiğini söylerken, kimileri de gülücük emojileriyle yaptıkları paylaşımlarla dikkati çekti.

Altaylı, kendi ismini taşıyan internet sitesinde yayınladığı yazısında herhangi bir isim anmadan Habertürk’ten ayrılması sonrası yapılan yorumları değerlendirdi.

“Kaleme aldığım satırlar üzerine, bazı hadsizler abuk sabuk yorumlar yapmış. Onlar da benim yazdıklarıma söylediklerime yani fikirlerime tahammül etmişler” diyen gazeteci, şöyle devam etti:

“Vallahi ben size katlanmıyorum. Çünkü sizi pek okumuyorum, pek dinlemiyorum. Olmayan fikirleriniz de pek ilgimi çekmiyor. Normal şartlarda benim için yok hükmündesiniz.Benim sizinle tek sorunum, bu cehaletinizle, bu bilgisizliğinizle, bu topluma katkı sunmaktan aciz düzeysizliğiniz ile sürdürdüğünüz ‘Tufeyli’ yaşamınız.

‘HİÇBİR LİYAKATİNİZ YOKKEN TRT’YE, THY’YE, ORAYA BURAYA YÖNETİM KURULU ÜYESİ YAPILMANIZA KIZIYORUM’

Ben sizin fikirlerinize bir şey demem ama hiçbir bilginiz, hiçbir liyakatiniz yokken TRT’ye, THY’ye oraya buraya yönetim kurulu üyesi yapılmanıza, kendi cemaatinizde bile hiçbir fikri karşılığınız, bir kıymetiniz yok iken sadece yalakalığınızdan ötürü kamu kaynakları ile yani bizim vergilerimiz ise ödüllendirilmenize kızıyorum.

Varlığınızla, yazdıklarınızla, saçma sapan fikirlerinizle hiçbir sorun yok. Çünkü ilgilenmiyorum. Derdim ve sorunum madden üzerimizde yaşamanıza, Halk fakirleşirken, halkın kaynakları ile sizin zenginleşmenizle. Millete talkın verirken, ahlaksızca salkım yutmanıza. Ben sizin bu halkın üzerinde sürdürdüğünüz yaşama katlanamıyorum. Tahammülsüzlüğüm ona

‘BURADAYIM, ÖLMEDİM’

Ve size kötü bir haberim var. Siz zannettiniz ki, ben Habertürk’e değil, hayata veda ediyorum. Hiç sevinmeyin. Buradayım. Ölmedim. Hayattayım. Hem de daha canlı ve daha heyecanlı olarak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir