AK Partili Dağ, Fox spikeri Gülbin Tosun’u hedef aldı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, FOX TV Hafta Sonu spikeri Gülbin Tosun’u sosyal medya hesabından hedef gösterdi. Tosun’un canlı yayın görüntüsünü paylaşan Dağ, “Burada tek bir “tarafsızlık” vardır, o da Türkiye’nin tarafında olamama halidir. Tavsiyemiz: Kanalın adını ve logosunu değiştirin, sunuculara CHP rozeti takıp fona da Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafını koyun” ifadelerini yazdı.

FOX Ana Haber Hafta Sonu spikeri Gülbin Tosun, geçen gün canlı yayında kadınlara seslendi.

“Cumhur İttifakı zihniyeti sizden okumanızı, çalışmanızı istemiyor” diyen Tosun, sözlerini şöyle sürdürdü: “Son katılımlarla aşırı sağ hale gelen Cumhur İttifakı zihniyeti sizden okumanızı istemiyor, çalışmanızı istemiyor. Bizzat Cumhurbaşkanı kadının görevinin çocuk doğurmak olduğu anlayışını Mehmet Ali Çelebi’yle eşinin üzerinden yaptığı uyarıyla ortaya koymuştu.

Okuma, dolayısıyla çalışma, çocuk yap, evde otur, ayrılabilirsen nafaka da alma, öyle çaresiz kal ki şiddet bile karşı laf edeme… Kadına reva görülen Türkiye’nin ikinci yüzyılında bu mu oldu şimdi? Hani kadının adı bile AK Parti’den önce yoktu?”

Tosun’un sözleri sosyal medyada gündem oldu.

AK Partili Dağ, sosyal medya hesabından Gülbin Tosun’un canlı yayındaki konuşmasını paylaşarak hedef gösterdi. Fox TV’nin “PKK’nın siyasi uzantısına, örgütündeki istismar vakalarına sessiz kalan Kemal Kılıçdaroğlu’na verebilirsiniz” dediğini savunan Dağ, “Tavsiyemiz: Kanalın adını ve logosunu değiştirin, sunuculara CHP rozeti takıp fona da Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafını koyun” diye yazdı.

Dağ, şu ifadeleri paylaştı: “Fox TV’ye göre kadınlara her koşulda alan açan ve haklarını gözeten Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermemelisiniz ama kız çocuklarını dağa kaçırıp onları istismar eden PKK’nın siyasi uzantısına, örgütündeki istismar vakalarına sessiz kalan Kemal Kılıçdaroğlu’na verebilirsiniz.

Bunun da adı yabancı sermaye odaklı tarafsız gazetecilik. Burada tek bir “tarafsızlık” vardır, o da Türkiye’nin tarafında olamama halidir. Tavsiyemiz: Kanalın adını ve logosunu değiştirin, sunuculara CHP rozeti takıp fona da Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafını koyun.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir